Basketbol Bilgi Platformu

Shell Drill

Shell Drill

Shell Drill savunma pozisyonu alma konusunda etkili drillerden birisidir. Takımın topa göre hareket etme ve pozisyon almayı mükemmel şekilde çalıştırabileceğiniz uygulamalardan birisidir.

Savunma takımı sadece pozisyon alacak şekilde yarı pasif bir sabunma uygular. Hücum takımı pas yaparken savunma takımı aynı anda hareket ederek potaya giden bütün yolları kapatmayı hedefler.

Drill 4’er kişilik iki takımdan oluşarak başlar.Başlangıçta hücum takımı sadece pas yapar ve bu sırada savunma takımı topu takip ederek adam adama savunma yapar. Başlangıçta hücum takımından yavaş bir tempoda top çevirmelerini drill oturmaya başladıkta hızlanmalarını söyleyebilirsiniz ve belli bir müddet sonra hücum takımından komutla şut atmalarını isteyebilirsiniz.

Drill kuralları pas atlamak yasak her oyuncu yanındaki oyuncuya pas atabilir.
H1 oyuncusu H4 oyuncusuna pas verir.S2 oyuncusu toplu oyuncuya baskı yaparken S4 pota altı altı S3 oyuncusu faul çizgisi hizasına ve S1 oyuncusu hafif aşağı doğru kayarak yardım müdafasında kalır. Pas H4 oyuncusundan H1 oyuncusuna gelir ve drill bu şekilde devam eder.

Drill iyice anlaşıldaktan sonra Hücum oyuncularına penetreyi serbest bırakabilirsiniz ama şut veya turnike sadece komutla atılabilir. Penetre eden oyuncu penetre üzeri pas atıp yerine geri döner ve drill devam eder.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.