Basketbol Bilgi Platformu

Yarı Saha Pas – Cut – Turnike – Şut

Yarı Saha Pas – Cut – Turnike – Şut

Bu drill en az 8 oyuncu veya daha fazla oyuncu gerektirir. Diagram da 12 kişi olarak gösterilmiş ancak en az sekiz veya daha fazla oyuncu ile yapılabilir. Top sayısı drill akışı açısından 8 kişi ise 2 adet 12 kişi ise 3 adete çıkartılabilir.

Drill de dikkat edilmesi gereken kural oyuncularımız pas attığı köşenin arkasına süratla cut etmelidir. Aksi taktirde yüksek nabızla turnike veya şut atmaları gecikir.

Drill başlangıcında turnike ile başlanmalı coach bir müddet highpost bölgesinden şut atmalarını isteyebilir.

Diagramda gördüğünüz gibi 10 numaralı oyuncu 1 numaralı oyuncuya pas atıp süratla pas attığı köşeye cut eder, 1 numaralı oyuncu oyuncu 7 numaralı oyuncuya topu gönderir göndermez ters tarafta bekleyen 4 numara Tepe noktasına koyduğunuz Huninin yanından önce forvet bölgesine doğru cut eder topu alamadığını varsayıp boyalı alana bir cut daha yaparak topu ister ve pası alır almaz sağ turnike atar. 7 numara 4 numaraya pas attığında o köşeye cut eder turnike atan oyuncu kendi ribaundunu alarak drill başlangıcı olan köşeye geçer.

Diagramda gördüğünüz gibi 10 numaralı oyuncu 1 numaralı oyuncuya pas atıp süratla pas attığı köşeye cut eder, 1 numaralı oyuncu oyuncu 7 numaralı oyuncuya topu gönderir göndermez ters tarafta bekleyen 4 numara Tepe noktasına koyduğunuz Huninin yanından önce forvet bölgesine doğru cut eder topu alamadığını varsayıp High Post bölgesine bir cut daha yaparak topu ister ve pası alır almaz orta mesafe şut atar. 7 numara 4 numaraya pas attığında o köşeye cut eder şut atan oyuncu kendi ribaundunu alarak drill başlangıcı olan köşeye geçer.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.