Basketbol Bilgi Platformu

V Cut – Shooting Drill

Takımı ikiye bölerek forvet bölgelerine yerleştiriyoruz. Low Post bölgesine bir koni koyarak oyuncularımızın koniye doğru cut etmesini sağlayıp koniye geldiklerinde faul line bölgesine V şeklinde cut etmesi söylenir

V Cut – Shooting Drill

Takımı ikiye bölerek forvet bölgelerine yerleştiriyoruz. Low Post bölgesine bir koni koyarak oyuncularımızın koniye doğru cut etmesini sağlayıp koniye geldiklerinde faul line bölgesine V şeklinde cut etmesi söylenir, faul line bölgesine gelen oyuncuya ters forvetten pas atılır, pası alan oyuncu doğru pozisyonda topu alıp beklemeden şut atar. Drill in devamlılığı için pas atan oyuncu ribaunda şut atan oyuncu ters tarafta corner bölgesine doğru açılır ribaundu alan oyuncudan pası alır ve yer değişirler.

Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

  • V cut yapan oyuncu pas isterken pası aldığında denge ve vakit kaybı yaşamamak için adımlamayı doğru yapmalı
  • Sol taraftan V cut yapan oyuncu sağ forvetten pası alırken önce sol sonra sağ ayağını basarak vücudunu potaya çevirmeli ve vakit kaybetmeden sıçrayarak şut atmalıdır.
  • Sağ taraftan V cut yapan oyuncu sol forvetten pası alırken önce sağ sonra sol ayağını basarak vücudunu potaya çevirmeli ve vakit kaybetmeden sıçrayarak şut atmalıdır.
  • Forvetten pas atan oyuncu pası attıkttan sonra süratla Ribaunda gitmelidir ve riabundu alınca şut atıp ters corner bölgesine açılan arkadaşına pas atıp yer değiştirmelilerdir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.